Важные новости

Техаський суд скасував Obamacare

27.12.2018  /  Категория: Разное  /  0 комментариев


Демократи США намагаються оскаржити нещодавно прийняте рішення техаських суддів, які визнали доступне медичне обслуговування як невідповідне конституційним нормам. Здається, що на цей раз традиційне протистояння між республіканською та демократичною партіями досягло апогею. Ситуація ускладнюється тим, що конфлікт стосується не просто політичних інтересів, а здоров'я мільйонів громадян країни.

Закон про доступну медицину був прийнятий під час керування команди Барака Обами, за що отримав негласну назву Obamacare

Закон про доступну медицину був прийнятий під час керування команди Барака Обами, за що отримав негласну назву Obamacare.

Генеральні прокурори штату подали позов до суду про те, що закон Obamacare суперечить Конституції. Сенс заяви полягав в тому, що скасування штрафів за відсутність медичної страховки повністю позбавляє будь-якого сенсу право на доступне медичне обслуговування. Представники демократів офіційно заявили, що будуть оскаржувати рішення, прийняте судом в Техасі, а якщо цього буде недостатньо, то оскаржать його і в Верховному Суді. За тим, чи дійде справа до Вищих американських інстанцій, продовжать стежити свіжі новини на 24 ТВ.

Ще під час передвиборчих перегонів в США лідер республіканців Дональд Трамп обіцяв, що буде одним з перших, хто виступить проти закону Obamacare. У світлі останніх подій його заява про схвалення рішення техаських суддів нікого не здивувала.

На думку демократів, закон Obamacare за час свого існування дозволив отримати більше 20 млн чоловік медичну допомогу на пільгових умовах. Спікер Конгресу США різко розкритикував рішення техаського суддівства, назвавши його абсурдним та пообіцявши негайно оскаржити постанову. «Всю відповідальність за ці жахливі дії будуть нести республіканці» - заявив спікер.

Закон Obamacare вступив в силу в 2010 році. В рамках прийнятої системи громадяни США були зобов'язані мати медичну страховку, а малозабезпеченим надавалися субсидії. Медичну страховку отримали мільйони американців.

Провідні американські ЗМІ зауважують, що постанова, винесена в суді Техаса, не зможе надати безпосереднього впливу на систему охорони здоров'я Сполучених Штатів. Хочеться зауважити, що Obamacare намагалися скасувати й раніше. Одна з перших спроб була зроблена республіканцями ще в березні 2017 року, але тоді їм не вистачило голосів у нижній палаті.

З огляду на те, що важливість надання медичної допомоги є важливим аспектом сучасного життя, можна припустити, що рішення даного питання буде переглядатися.